Filmy polityka, propaganda

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityka, propaganda. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wielka Brytania, rok 2024. Właśnie zbliżają się wybory, kiedy dochodzi do szeroko zakrojonego cyberataku. Ktoś zamierza zhakować demokratyczny system. Zespół specjalistów, działając pod niewyobrażalną presją, próbuje zażegnać kryzys.
Thomas Jefferson Johnson znajduje dość pokrętną drogę na fotel senatora w amerykańskim Kongresie - ale to dopiero początek. Bez najmniejszych skrupułów wykorzystuje przywileje i władzę związaną z nowym stanowiskiem. I wcale nie musi łamać prawa aby osiągnąć duże korzyści i zdobyć majątek...
Wojna płci rozgorzała na całego, przynajmniej w sferach polityki i na platformach społecznościowych...kobiety są atakowane i obrażane w nie wybredny sposób przez islamistów, prawicowców, maskulinistów i incelów, którym marzy się powrót patriarchatu. Taką opinię forsują środowiska lewicowe i feministyczne.


Oppenheimer

7,3
8,3
Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego wkładu w stworzeniu bomby atomowej.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Jest sierpień roku 1980. W stoczni Gdańskiej rozpoczyna się strajk. Jednym z jego organizatorów jest Maciek Tomczyk syn Mateusza Birkuta. Władze radiokomitetu wysyłają na Wybrzeże redaktora Winkla, aby zebrał materiały na temat Tomczyka. Mają one posłużyć do spreparowania reportażu oczerniającego przywódców strajku. Winkel wnika w środowisko opozycji. Poznaje prawdę o życiu Tomczyka, spotyka ludzi, nie boją się głośno mówić o zbrodniach władzy ludowej. Zaczyna rozumieć, że w Polsce rzeczywiście można coś zmienić. Ale czy starczy mu odwagi, by przejść na stronę barykady?
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Opowieść o towarzyskich i finansowych powiązaniach najbardziej wpływowych ludzi świata, o ich tajemnicach skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. To film jednocześnie przerażający i zdumiewająco zabawny. Reżyser z błyskotliwą ironią ujawnia i zestawia ze sobą fakty tak szokujące, że zrobiono wiele, aby nie dopuścić do dystrybucji tego filmu. Nie udało się.
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.

Gorący temat

6,2
5,6
Historia opowiadająca o aferze z udziałem Rogera Ailesa, byłego szefa stacji FOX News. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi w rynku medialnym, który na kilka lat przed śmiercią został oskarżony przez Gretchen Carlson o molestowanie seksualne.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…